Neoficiální stránky Hradec Králové

FC Hradec Králové

FC Hradec králové je fotbalový klub Hradec Králové, který sice v současné době příliš úspěchy nesklízí, ale v minulosti se o nějakou cenu nebo umístění rozhodně zasloužil. Tento fotbalový klub hraje na královéhradeckém fotbalovém stadionu v Malšovicích. Tento stadion se může pyšnit tím, že patří mezi největší stadiony v České republice, ale i přes jeho kapacitu diváků se využívá pouze několik tisíc míst pro sedící diváky.

Tento fotbalový klub vznikl před více než sto lety a za celou dobu své existence se zasloužily o několik titulů. Mimo jiné se zúčastnily i Ligy mistrů, kde se ve čtvrtfinále utkali i s FC Barcelona. V té době se ještě žádný fotbalový český tým tak daleko nedostal.

Všesportovní stadion, na kterém trénuje Hradec Králové a jeho domovskou základnou je opravdu dominantou městské části Malšovice. Jinak se také stadion nazývá jako stadion Pod Lízátky a to především kvůli osvětlovacím panelům, které má, protože mají tvar lízátek a každé z nich váží asi 45tun a tyčí se do výšky 55 metrů. Stadion je jen díky své opravdu vysoké kapacitě největším v České republice vůbec, ale údajně nevyhovuje standardům UEFA a FIFA a proto se magistrát rozhodl, že se na něm provede rozsáhlá rekonstrukce.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Sport a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.