Neoficiální stránky Hradec Králové

Vědecká knihovna Hradec Králové

Studijní a vědecká knihovna se nachází v centru Hradce Králové na ulici Hradecká. Tato knihovna je součástí systému knihoven, které zajišťují odborné, informační, vědecké, vzdělávací a analytické činnosti v oblasti knihovnických a informačních služeb. Svými službami zaručuje knihovna všem občanům Hradce Králové neomezený přístup k potřebným informacím.

Knihovnu mohou navštěvovat pouze občané České republiky, kteří jsou starší 15let a občané států Evropské unie. V případě, že by měl zájem o čtenářský průkaz cizinec je nutné doložit platný cestovní pas a platné povolení k pobytu, pak mu bude schválen čtenářský průkaz. K získání čtenářského průkazu je nutná registrace, kterou uskutečníte přímo v knihovně a na počkání vám bude vystaven průkaz. Slevy na registraci mohou získat pouze důchodci nebo invalidní důchodci a studenti, kteří předloží platném potvrzení. Získáním čtenářského průkazu si budete moct nejen půjčovat knížky, ale součástí výhody je i sleva na internetové připojení přímo v knihovně.

Součástí služeb, které vědecká knihovna poskytuje je i půjčování elektronických knížek, které si mohou na přepážce knihovny vypůjčit pouze osoby, které mají platný čtenářský průkaz. Zapůjčení trvá po dobu jednoho měsíce, ale je třeba složit zálohu 1 000Kč, která vám bude po navrácení knížky zpětně vyplacena. Pokud čtečka nebo jakákoli kniha nebude navrácena v dané lhůtě, hrozí pokuta asi 10kč za jeden den.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Služby a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.