Neoficiální stránky Hradec Králové

Okresní soud Hradec Králové

Okresní soud se nachází v historické a bezbariérové budově v Hradci Králové adrese Ignáta Hermana a jeho odvolacím soudem je Krajský soud v Hradci Králové. V budově sídlí spolu s Okresním státním zastupitelstvím a Probační a mediační službou. Okresní soudy jsou základní článkem soustavy obecných soudů České republiky.

Okrasní soudy rozhodují v řízení občanskoprávním a trestním téměř vždy a to tam kde daný případ není přímo svěřen krajskému soudu. Tomu se tak může stát v případě rozhodování o důležitých obchodních věcech nebo pokud se jedná o závažný trestný čin. V České republice je momentálně více než 80 okresních soudů z čehož v Praze vykonává činnost celkem deset soudů, v Brně tuto činnost vykonává městský soud a navíc existují ještě tři další pobočky soudů, které jsou v Havířově, Krnově a Valašském Meziříčí.

Zvláštní a ty nejvíce důležité případy jsou okamžitě přeloženy k Nejvyššímu soudu České republiky, který sídlí v Brně a je spolu s Nejvyšším správním soudem tím nejdůležitějším článkem soustavy soudů České republiky. Oba dva soudy mají své sídlo v Brně. Nejvyšší správní soud sídlí na adrese Moravské náměstí a Nejvyšší soud sídlí na ulici Burešova. Představenstvo těchto dvou soudů jmenuje prezident společně s parlamentem.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Služby a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.