Neoficiální stránky Hradec Králové

Rekvalifikační kurzy úřadu práce Hradec Králové

Stejně jako úřady práce v dalších městech, poskytuje zdejší úřad práce rekvalifikace pro zájemce, kteří nemohou delší dobu najít práci nebo si chtějí rozšířit svou kvalifikaci pro jinou oblast činností. Rekvalifikační kurzy Úřadu práce Hradec Králové jsou uchazečům nabízeny podle momentální zaměstnanosti a poptávce po jednotlivých zaměstnáních v kraji. Současná volná místa evidovaná úřadem práce v Hradci Králové naleznete zde: http://uradyprace.flek.cz/nabidkypobocky/hradec+kralove.

Nejčastěji se jedná o kurzy účetnictví, ale oblíbené jsou i masérské kurzy, kosmetické a pedikérské kurzy nebo různé druhy řemeslných prací. Dostupné kurzy můžete absolvovat při zaplacení z vlastních zdrojů nebo Vám jej musí přiznat pracovník na úřadu práce. V tom případě za Vás úřad veškeré potřebné náklady včetně kurzovného zaplatí.

Podmínky pro přijetí do rekvalifikačního kurzu

Aby Vám mohl být rekvalifikační kurz od úřadu práce nabídnut, musíte samozřejmě splnit několik podmínek.

  • Musíte být v evidenci úřadu práce a hledat zaměstnání.
  • Musíte splňovat kritéria pro vstup do kurzu (zdravotní stav, stupeň vzdělání apod.).
  • Rekvalifikace musí být užitečná a musí zvýšit uchazeči o zaměstnání šanci práci opravdu získat.

Pokud rekvalifikaci od úřadu práce získáte, nezapomeňte ale, že kurz musíte dokončit. V opačném případě byste museli veškeré náklady zaplatit opět ze svého a ještě by Vám hrozilo vyřazení z evidence úřadu práce, a to až na půl roku.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Práce a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.